Muzyka/kultura na Life Festival Oświęcim

Tegoroczna edycja Life Festival Oświęcim już po raz 7 zaproponuje swoim fanom możliwość uczestniczenia w koncertach i wydarzeniach muzycznych. Muzyka/kultura będą niepodzielnie rządzić w Oświęcimiu od 16 do 19 czerwca.

Gwiazdy Life Festival Oświęcim 2016

Festiwalowa scena pojawi się na terenie MOSIR-u. To tam swoje największe przeboje wykonają dla publiczności Dawid Podsiadło, John Newman czy Perfect. Gwiazdą sobotniego koncertu będzie Elton John, z kolei w niedzielne popołudnie na zakończenie festiwalu wystąpi Queen z Adamem Lambertem.

Imprezy towarzyszące

LFO to nie tylko koncerty gwiazd. W czwartek w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie można wysłuchać przebojów Abby w wykonaniu orkiestry, z kolei dzień później na scenie pojawi się Krystyna Janda z popisową lekcją jako Maria Callas. Tego samego dnia na oświęcimskim rynku zagrają Kortez i Piotr Rogucki. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się festiwal biegowy ulicami Oświęcimia, propagujący tolerancję. Uczestnicy mogą wziąć udział w biegu głównym na 10 km, wybrać krótszy 5 km dystans lub zdecydować się na bieg na rolkach czy bieg rodzinny na dystansie 2,5 km.