Jarocin Festiwal 2014

Już dziś wiadomo, że tegoroczna letnia impreza muzyczna odbędzie się w dniach od 18 do 20 lipca. Po raz kolejny należy się spodziewać kilkunastotysięcznej publiczności.Kontynuowane z powodzeniem od 1970 roku i rozrastający się z każdym rokiem festiwal będzie niewątpliwie po raz kolejny ważnym wydarzeniem w kalendarium imprez muzycznych 2014 roku. Sprzedaż biletów na tą imprezę ruszyła już wczoraj, 10 lutego 2014 roku. Już wkrótce fani poznają także nazwy zespołów, które wystąpią na scenie festiwalowej w tym roku.

Do tej pory nie rozpoczął się konkurs młodych zespołów, który jak co roku wytypuje świeże talenty muzyczne. Będą one miały okazję zaprezentować swoje utwory na dzień przed rozpoczęciem imprezy w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Jeszcze kilka tygodni i młode zespoły będą mogły rozpocząć przygodę swojego życia startując w konkursie, bowiem zwycięzcy wystąpią także na drugiej scenie festiwalowej. Jest to więc niepowtarzalna szansa dla tych, którzy chcą promować swoją twórczość dla szerszej publiczności i zaistnieć w świadomości fanów muzyki typowej dla festiwalu. Także sponsor festiwalu, Hortex, po raz kolejny organizuje konkurs Rytmy Młodych. Zwycięzcy tej rywalizacji zaprezentują się w ostatnim dniu na dużej scenie.

Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali czy wybrać się na imprezę, z pewnością zmienią zdanie po obejrzeniu relacji z wydarzenia sprzed dwóch lat. Tak w 2012 roku fani bawili się na Festiwalu Jarocin: